Информација за износ на дозволени парични средства при влез во Египет

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерство за надворешни работи и Агенција за поддршка и промоција на туризмот Ве информираат дека надлежните египетски органи соопштиваат дека дозволеното количество пари во готовина што е дозволено да биде внесено во земјата, од страна на туристите кои што патуваат за Египет изнесува 10.000 американски долари, при што мора да биде декларираи при влез во земјата.

За сите дополнителни информации Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..