Сојуз на стопански комори на Македонија (ССК) Ве поканува за учество на Меѓународниот Саем за трговија на услуги кој оваа година ќе се одржи од 25.05-01.06.2020 година во Кина  и претставува уникатна можност за поврзување на компаниите на глобално ниво.

На саемот покрај можноста да бидете изложувачи или посетители има можност и за остварување на директни средби со повеќе од 10.000 изложувачи и над милион посетители. Фокус на саемот ќе бидат секторите:

  • индустрија и технологија,
  • финансискис услуги,
  • здравство,
  • електронска трговија,
  • култура итн.

На следниот ЛИНК може да ја погледнете листата на изложувачи.

Подетални информации за саемот може да погледнете во брошурата која Ви ја доставуваме на следниот ЛИНК.

Ве молиме Вашето учество да ни го пријавите во најбрз можен рок на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или на тел: 03/3019 – 440.