gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Информација за износ на дозволени парични средства при влез во Египет

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерство за надворешни работи и Агенција за поддршка и промоција на туризмот Ве информираат дека надлежните египетски органи соопштиваат дека дозволеното количество пари во готовина што е дозволено да биде внесено во земјата, од страна на туристите кои што патуваат за Египет изнесува 10.000 американски долари, при што мора да биде декларираи при влез во земјата.

За сите дополнителни информации Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 164 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не