gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Можност за учество на конференција за соработка помеѓу мали и средни претпријатија од Кина и од земјите од Централна и Источна Европа

Во насока на континуирано проследување на нови информации кое се однесуваат на стопанството, Сојузот на стопански комори на Македонија Ве информира за можноста за учество на Конференција за развивање и унапредување на соработката меѓу малите и средни претпријатија од Кина и од земјите од Централна и Источна Европа.

Конференцијата ќе се одржи на 18 ноември 2020 година, а во рамките на настанот  ќе се одржи и  конференција за поврзување на претпријатијата како и меѓународен натпревар за иновации и претприемништво. Се очекува да присуствуваат околу 400 претпријатијата од секторите воздухопловство, индустриско производство и комерцијални услуги.

Настанот ќе се одржи преку ZOOM платформата, а дополнително ќе биде испратен линк за најава.

Сите заинтересирани за учество на настанот потребно е да пополнат формулар и да го испратат на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. во најкраток временски рок. Во прилог ја праќаме и целосната програма за настанот.

За повеќе информации контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или на тел. број 02-3091440.

Прочитано 302 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не