gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на саем за школо, канцелариски материјали - STATIONERY OFFICE 2020.

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Адонис Груп Ве информира за можноста за учество на саем за школо,канцелариски материјали - STATIONERY OFFICE 2020 кој ќе се одржи во период од 19.02-23.02.2020 година во Истанбул, Турција.

Саемот Ви овозможува поврзување, а со тоа и развивање на вашата дејност со реномирани турски компании како и размена на искуства и нови приоди во сверата на печатењето и материјали за канцеларии и училишта.

На саемот посетителите ќе имаат можност да видат:

  • канцелариски и училишни материјали
  • опрема за предучилишна возраст
  • канцелариски машини
  • материјали за подароци
  • лиценцирани играчки
  • образовни играчки
  • торби за училишта
  • материјали за пакување и друго

Саемот може да го посетат само двaјца посетители од една кoмпанија.

АДОНИС ГРУП организира сместување во реномиран хотел со 4 или 5 звезди од три ноќевања со доручек, трансфер од хотелот до саемот. Авионскиот билет до Истанбул го покривате Вие.

Сите заинтересирани компании за учество на саемот потребно е да го пополнат ПРИЈАВНИОТ ЛИСТ и да го испрата на e-mail Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. најдоцна до 05.02.2020.

Деталните информации за саемот можете да ги погледнете на следниот ЛИНК.

За сите дополнителни информации, Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 273 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не