gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Можност за учество на саеми за земјоделство и угостителство во Лондон

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерството за надворешни работи и Амбасадата на Р.С.Македонија во Лондон, Ве информира за можноста за учество на саеми во агро бизнис и угостителски сектор во Лондон.

Дел од Саемите кои може да се посетат се:

  1. Speciality and Fine Food Fair кој ќе се одржи во септември 2019 година во Лондон
  2. Саем за хотелисерство, ресторани и кетеринг кој ќе се одржи од 3ти до 5ти март 2019 година, во Лондон
  3. Најголемиот Саем за храна (се одржува биенално) од 21ви до 24ти март 2019 година, во Лондон

Детали за организаторите на саемот можете да погледнете на следниот ЛИНК.

За регистрирање на интерес за учество, како и за сите дополнителни информации, Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

 

 

 

Прочитано 810 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не