gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за средба во просториите на Амбасадата на Р.С. Македонија во Тирана

До: Компании членови на Сојуз на стопански комори на Македонија

Предмет: Покана за средба во просториите на Амбасадата на Р.С. Македонија во Тирана

 


Почитувани,

Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) Ве информира за поканата со иницијатива за средба во просториите на Амбасадата на Р.С.Македонија во Тирана, на 17 април (среда) во 18:30 часот, на “Улица Каваја, бр. 116, Тирана“.

Целта на средбата е запознавање, размена на идеи, како и разговор за иницијативата за основање на Македонско бизнис лоби во Тирана. Поканети се претставници на компании кои имаат интерес за соработка со Албанија, кои имаат претставништва во Република Албанија или кои моментално работат во Република Албанија.

Замолуваме Вашиот интерс за присуство да го пријавите на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или на тел: 02 30 91 440 во текот на денешниот ден.

 

Со почит,

Сојуз на стопански комори на Македонија

Прочитано 1082 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не