gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Сараево Бизнис Форум 17ти до 19ти април 2019 година

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерство за надворешни работи и  Амбасадата на Босна и Херцеговина во Република Северна Македонија, Ве информира дека од 17ти до 19ти април 2019 година, ќе се одржи 10та Меѓународна инвестициска конференција "Sarajevo Business Forum 2019"”.

Овој форум претставува одлична можност за вмрежување, размена на контакти и можности за остварување на трговски партнерства бидејќи на истиот присуствуваат голем број претставници од земјите од Западен Балкан и Европа. Во рамки на форумот ќе се одржат панели, сесии, како и директни Б2Б средби.

Сите детали за форумот може да ги погледнете на веб страната:   www.sarajevobusinessforum.com.

Доколку сте заинтересирани да учествувате, Ве молиме контактирајте не на телефон: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 1804 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не