gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Интернационален Саем за медицина EXPOMED EURASIA

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со АДОНИС ГРУП Ве информира за можноста за посета на Интернационален Саем за медицина дијагностика,рехабилитација,лабораторија EXPOMED EURASIA кој ќе се одржи од 28.03-30.03.2019 година во Истанбул

Саемот ќе Ви овозможи размена на искуства и нови приоди во сверата на медицината.

На саемот посетителите ќе имаат можност да видат:

-Физиотерапија,рехабилитација,ортопедски помагала,протези,возила за инвалиди,ортопедски чевли

-Хируршка облека,стерилни шприцеви и игли,стерилизација-дезинфекција и хигиенски производи

-Ендоскопски и лапароскопски системи,медицинска и дијагностичка опрема,стерилизатори,офталмолошки уреди,машини за дијализа,лабораториски уреди и системи,потрошни материјали за системи,системи за хемиски отпад

-Болнички кревети и опрема,амбуланти,транспортни возила,болнички системи за греење и ладење и др.

Саемот може да го посетат само двaјца посетители од една кoмпанија.

АДОНИС ГРУП организира ,сместување во реномиран хотел со 4 или 5 звезди од две ноќевања со доручек.Ваши се патните трошоци.

На следниот ЛИНК можете да го превземете пријавниот лист за саемот како и сите информации како да го извршите пријавувањето.

За сите дополнителни информации, Ве молиме контактирајте не на телефон: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прочитано 957 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не