gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на саемот за земјоделие СИМА 2019 во Париз

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со ОММ Скопје Ве информира за можноста за учество на најзначајниот саем во областа Агробизнис- СИМА 2019, кој ќе се одржи од 24 до 28 февруари 2019 година во Париз.
 
СИМА е саем каде што се сретнуваат голем број на земјоделстки производители од целиот свет. За овогодишниот саем СИМА се очекуваат 1.770 изложувачи од 42 земји, 230.000 посети на професионалци од 135 земји и 360 странски делегации.
 
Заинтересираните компании можат да се пријават за учество на саемот на следниот линк.

За сите дополнителни информации, Ве молиме контактирајте не на телефон: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

 
 
Прочитано 1502 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не