gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Меѓународен саем “Вироекспо 2019”, Загреб

Сојуз на стопански комори во соработка со Амбасадата на Република Македонија во Загреб и Министерството за надворешни работи на Македонија Ве поканува на Меѓународниот саем Вироекспо 2019, кој ќе се одржи од 15-17 март 2019 година во Вировитица, Република Хрватска. Саемот се одржува од 1996 година од страна на саемските организатори во соработка со земја партнер. Во 2019 година земја партнер на саемот е Словенија.

Вироекспо нуди можност за претставување на секторите земјоделство и трговија, а покрај можноста за саемско претставување како изложувач или како посетите, нуди можност и за остварување на директни контакти и потенцијална соработка за остварување трговски партнерства.  

Сите детални информации, начин на аплицирање, партнери итн., Ве молиме да ги погледнете на следниот линк.

 

За сите дополнителни информации, Ве молиме контактирајте не на телефон: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 1228 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не