gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за присуство на 2-ри Интернационален Саем за играчки - ISTANBUL TOY FAIR

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со АДОНИС ГРУП, Ве информира дека од 26.02-01.03.2019 година во Истанбул  ќе се одржи  интернационален саем за играчки 2-ри Интернационален Саем за играчки-ISTANBUL TOY FAIR.

Саемот Ви овозможува поврзување,а со тоа и развивање на вашата дејност со реномирани турски компании, исто така ќе Ви овозможи размена на искуства и нови приоди во сверата на детски играчки.

На саемот посетителите ќе имаат можност да видат:

-Играчки и опрема за бебиња,кукли,пластични автомобили,роботи,виртуелни игри,опреми за градинки и училишта,спортска опрема за деца,играчки од метал,играчки од дрво,играчки од природен материјал и многу друго.

Саемот може да го посетат само двaјца посетители од една кoмпанија.

АДОНИС ГРУП организира ,сместување во реномиран хотел со 4 или 5 звезди од две ноќевања со доручек, исто така прават резервации на авионски билети (патните трошоци се ваши)

*Не е дозволена посета на малолетни деца и лица што не се вработени во Компанијата.

*Доколку хотелот се наоѓа во близина на аеродром,трансфер нема да има!

На следниот линк можете да го превземете пријавениот лист за посета на саемот, Вашето присуство можете да го пријавите најкасно до 12.02.2019

За повеќе информации за ISTANBUL TOY FAIR  посетета ја веб страната http://istanbuloyuncakfuari.com/en/scope-of-the-fair.

За сите дополнителни информации, Ве молиме контактирајте не на телефон: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 520 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не