gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на саемите STATIONERY OFFICE 2019 и PRINTTEK DIGITAL

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Адонис Груп, Ве информира дека од 20.02-24.02.2019 година во Истанбул ќе се одржат саемите STATIONERY OFFICE 2019 (Интернационален  Саем за школо,канцелариски материјали и за играчки) и PRINTTEK DIGITAL (14-ти Интернационален Саем за печатење и материјали)

Саемот ќе Ви овозможи размена на искуства и нови приоди во сверата на печатењето и материјали за канцеларии и училишта.

На саемот посетителите ќе имаат можност да видат:

-Канцелариски и училишни материјали,опрема за предучилишна возраст,канцелариски машини,материјали за подароци,лиценцирани играчки,образовни играчки,торби за училишта,материјали за пакување и друго.

-Опрема за печатење,дигитални машини за печатење и системи, мастило, тонери, лепила, хемикалии, компјутери, скенери, машини за фотокопирање, прибори за канцелариски уреди и друго.

Сите заинтересирани македонски компании да се пријават за посета на саемската манифестација најдоцна до 04.02.2019 година со пополнување на ПРИЈАВНИОТ ЛИСТ.

За сите дополнителни информации, Ве молиме контактирајте не на телефон: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите., или на телефон +389 2 322 04 69 / +389 72 264 545, контакт лице Лидија  Попзлатанова.

 

Прочитано 1240 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не