gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на “Moldova Business Week”

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерство за надворешни работи и Амбасадата на Република Македонија во Софија Ве информира за можноста за учество на “Moldova Business Week”, настан кој ќе се одржи во Кишињев, во периодот 27-29 Ноември 2018 година.

Овој настан е еден од најголемите настани за вмрежување и на истиот е најавено големо присуство на бизнис делегации и претставници од економски институции. 5.

Детални информации за настанот може да погледнете на следната веб страна: www.mbw.md.

 

За сите дополнителни информации, како и за Вашето учество Ве молиме контактирајте не на телефон: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Прочитано 800 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не