gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Бизнис - Форум Индија Европа 29, 27-28 Февруари 2019

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерство за надворешни работи и амбасадата на Република Македонија во Софија Ве информира за можноста за учество на 5. Бизнис Форум „India-Europe29“ кој ќе се одржи во New Delhi во периодот 27-28 Фебруари 2019 година.

5. Бизнис Форум „India-Europe29“ е организиран од Индиската Комора за индустрија и трговија, која е една од најголемата бизнис заедница во Индија. На четвртото издание на овој форум во 2017 година присуствуваа 180 бизнис делегации од 19 Европски држави како и официјални претставници од Министерства од Малта, Чешка, Србија, Словенија и Бугарија.

Детални информации за форумот можете да ги погледнете на следниот ЛИНК.

За сите дополнителни информации Ве молиме контактирајте не на телефон: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 1207 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не