gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Саем за храна во Париз

Почитувани,

Во насока на создавање можности за Ваша меѓународна промоција и остварување на трговски партнерства, би сакале да Ве информираме дека од 21ви до 25ти октомври 2018 година во Париз (Nord Villepinte), Франција ќе се одржи Меѓународниот саем за храна - SIAL чија цел е вмрежување на бизнис заедницата од прехранбената индустрија и остварување на соработка.

Саемот SIAL е "мапа на светот” во прехрамбената индустрија и нуди иновативни прехрамбени производи,понуда во 19 прехрамбени сектори од целиот свет, 6000 учесници од 200 земји ширум светот, каде може да пронајдете деловни партнери,увозници и дитрибутери со повеќе од 150.000 илјади професионални посетители.

Во рамки на саемот се организираат и конференции како и директни Б2Б средби.

За повеќе информации погледнете ја веб страница www.sialparis.com.

За учество на саемот Ве молиме контактирајте не на телефон: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 890 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не