gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Африкански Трговски Саем - Каиро

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Амбасадата на Република Македонија во Софија и Амбасадата на Египет во Софија Ве информира дека Египет ќе биде домаќин на Африкански Трговски Саем кој ќе се одржи во период од 11-17 декември 2018 година во главниот град Каиро.

Анализата на Африканската банка за извоз и увоз (Afreximbank) покажува дека една од главните причини зошто трговијата во Африка е ниска околу 15% во споредба со Европа (59%), Азија (51%) и Северна Америка (37%) е поради недостиг на пристап до трговски и пазарни информации. Поради тоа Afreximbank одлучи, меѓу другите иницијативи, на секои две години да организира Интра-Афричкиот саем за да обезбеди трговски и пазарни информации и да ги поврзе купувачите и продавачите од целиот континент.

Деталите околу саемот можете да ги погледнете на следниот ЛИНК

За сите дополнителни информации Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

 

Прочитано 1284 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не