gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на настани во Украина 2018 година

Почитувани,

 

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Амбасадата на Украина во Македонија Ве информира за настани кои ќе се одржат во Украина во 2018 година.

  • Меѓународен економски форум „Тавријски хоризонти“, кој ќе се одржи во Киев на 21 Септември 2018 година www.tavrianhorizons.in.ua/en
  • Меѓународен ИТ форум организиран од страна на „Globar Genesis" кој ќе се одржи во Запорижја на 28 септември 2018 www.itf.net.ua
  • Втор Меѓународен специјализиран саем "Rail Expo" кој ќе се одржи во Киев во период од 16-18 Октомври 2018 www.railexpoua.com/en
  • Прв Меѓународен саем "Wine and Spirits Ukraine" кој ќе се одржи во Киев во период од 23-25 Октомври 2018 www.wineandspirits.com.ua

За сите дополнителни информации Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 667 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не