gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Одржана Инфо Сесија: Инструментите за поддршка - кофинансирани грантови во рамки на 3-тиот столб на Планот за економски раст

Во насока на Ваша информираност и пристап до финансии за реализација на инвестициони проекти, Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Фондот за иновации и технолошки развој организираше Инфо сесија за отворениот јавен повик за поднесување на предлог проекти во рамки на столб 3 од Планот за економски раст на Владата на Република Македонија.
 
Инфо сесијата се одржи на 10.05.2018 година (четврток), во просториите на Сојуз на стопански комори на Македонија, со почеток во 11:00 часот и на истата беше презентиран отворениот повик и критериумите за аплицирање и присутните имаа можност во отворена дискусија да поставуваат прашања до претставниците на Фондот.

Јавниот повик може да го погледнете на следниот ЛИНК.

За сите дополнителни информации Ве молиме контактирајте не на телефон: 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 614 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не