gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Отворен јавен меѓународен повик за реализација на проект за модернизација на комплекс во Сараево

Почитувани членови,

Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) во соработка со Министерството за надворешни работи на Република Македонија и Амбасадата на Босна и Херцеговина во Република Македонија, Ве информира дека е отворен меѓународен повик за изразување на пазарен интерес за потенцијални приватни партнери за реализација на проектот за модернизација на комплексот на олимпискиот стадион “Асим Ферхатовиќ – Хасе”, Кошево во Сараево, Босна и Херцеговина.

Рок за доставување на понуди е 120 дена од денот на објавување на повикот.

Целосниот повик може да го погледнете на веб страната: www.centar.ba/stranica/stadion-ko sevo.

За сите дополнителни информации, Ве молиме обратете се на контакт телефон: +387 33 562 468 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите., контакт лице: Харис Сијариќ, координатор за инвестиции.

Прочитано 676 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не