gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за Ваше учество на Меѓународна конференција за млечна индустрија

Почитувани членови,

Во насока на Ваша информираност и можност за учество на меѓународни саемски манифестации, Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Амбасадата на Мексико во Србија, Ве известуваме дека од 23-24 август 2017 година, во Халиску, Мексико ќе се одржи Меѓународна конференција за млечна индустрија.

На конференцијата македонски компании имаат можност да учествуваат и остварат бизнис средби, да посетат презентации, работилници итн, како и да се запознаат со најновите трендови во индустријата.

Детални информации за конференцијата може да погледнете на веб страната www.cigal.biz.

Доколку сте заинтересирани да учествувате Ве молиме пријавете го Вашиот интерес на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или телефон: 02 30 91 440.

Прочитано 997 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

ССК ISO 9001:2008

iso

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не