gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Можност за учество на саем за презентирање на фирми од Западен Балкан

Почитувани,

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Генералниот конзулат на Република Македонија во Минхен Ве информира за можноста за учество на саем за презентирање на фирми од Западен Балкан кој ќе се оддржи во Минхен на 13.11.2018 и ќе трае само еден ден.

Целта на овој саем се Б2Б средби со фирми од Сојузна Република Германија кои се заинтересирани за остварување соработка со Македонски компании.

Учесниците потребно е да носат мало количество од нивните производи за презентацијата како и каталог од нивните фирми.

Учеството на саемот е бесплатно, а регистрацијата на истиот можете да ја направите на следниот ЛИНК.

Деталните информации за саемот можете да ги погледнете на следниот ЛИНК.

За дополнителни информации, Ве молиме контактирајте не на телефон: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 33 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не