gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Slovak Matchmaking Fair NITRA 2018

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Амбасадата на Република Словачка во Скопје и Министерството за надворешни работи на Република Македонија Ве информира дека годинава ќе се одржи саемот Slovak Matchmaking Fair NITRA 2018, кој ќе се одржи на 23 мај 2018 година, Словачка.

Саемот има за цел поврзување меѓу локалните и странските компании, со цел да се создадат нови деловни односи. Настанот е насочен кон организации / компании кои нудат или бараат нови технологии, иновативни алатки и модемски решенија за нивните производи, услуги, понатамошен развој и производствени процеси, како и комерцијални активности од областа на машинската и електротехниката индустрија, како и други тесно поврзани индустрии.

Регистрацијата е отворена до 9 мај 2018 година.

Деталите околу саемот можете да ги погледнете на следниот ЛИНК.

За дополнителни информации, ве молиме контактирајте не на: 02/30 91 440 или по електронска пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 1183 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не