gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Саемот за здравствена индустрија Медикос

Сојуз на стопански комори на Македонија Ве поканува на Медицинскиот саем познат како "MEDIKOS", закажан за 08-10 мај 2018 година во Pallati i Rinise во центарот на Приштина.


Меѓународниот саем МЕДИКОС, е најважниот промотивен настан во Западен Балкан, посветен на индустријата за здравствена заштита.


Ви препорачуваме да бидете дел од Медикос, каде што можете да ги анализирате другите достигнувања, да ги споделат практики, да ги испитате интересни проекти и да воспоставите долгорочно партнерство со локалните и меѓународните бизниси, како и со потенцијалните купувачи.


Како дел од настанот ќе ви дадете одлична можност да ги проширите и да создадете нови деловни врски, да воспоставите вредни контакти, да регрутирате агенти и дистрибутери и да ги промовирате вашите производи во Балканскиот регион.

Формулар за пријавување ТУКА

За дополнителни информации, ве молиме контактирајте не на: 02/30 91 440 или по електронска пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 1360 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не