gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Меѓународни саеми во Украина

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Амбасадата на Украина во Република Македонија Ве информира за следните настани, кои ќе се одржат во Украина во 2018 година

  • 24 Меѓународен саем UITT-2018 (Украина – патување и туризам), кој ќе се одржи во Киев на 28-30 март 2018 година.
    Повеќе информации на uitt-kiev.com
  • Меѓународен Црноморски транспортен форум – Trans Expo Odesa 2018, кој ќе се одржи во Одеса на 26-28 септември 2018 година
    Повеќе информации на trans-expo-odessa.com
  • 25 Туристички салон (Украина – UITM-2018) кој ќе се одржи во Киев на 3-5 октомври 2018 година

За сите дополнителни информации Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 1589 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не