gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Меѓународен економски саем во Мостар

Почитувани,

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерството за надворешни работи на Република Македонија и Амбасадата на Република Македонија во Сараево, Ве поканува да учествувате на 21от Меѓународен економски саем во Мостар кој ќе се одржи во период од 04 до 18 април 2018 година.

На саемот, традиционално, се презентираат производи од металопреработувачката индустрија, земјоделството и прехранбениот сектор, најновите достигнувања на автомобилската индустрија, високите технологии, но и понудата на услужниот сектор, од банкарството до туризмот, во износ и количина што ги исполнува глобалните бизнис потреби.

Сите детали за саемот може да ги погледнете на веб странаta: www.mostar-fair.com.

За сите дополнителни информации Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

 

Прочитано 1258 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не