gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Moldova Tourism Awards

Почитувани,

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерство за надворешни равоти и Амбасадата на Република Македонија во Букурешт Ве информира за MOLDOVA TOURISM AWARDS кој е уникатен проект за Молдавија како национална индустрија и исто така како туристичка дестинација - тоа е успешен концепт кој се организира веќе 2 години и му помага на развојот на туризмот во Молдавија како платформа за промоција и мрежно поврзување на специјализирани компании, како мотивација за зголемување на квалитетот на услугите и зацврстување на страшен натпревар на овој пазар.

MOLDOVA TOURISM AWARDS е настан за добивање на награди во туристичката индустрија за 20 категории. За да се одберат најдобрите компании се спроведува системот за гласање на нивната официјална страница (www.galaturismului.md - регистрацијата е отворена за сите заинтересирани компании или поединци кои имаат активност поврзана со туризмот) и гласањето на жирито (членовите се подеднакво избрани и тие дејствуваат според внатрешните правила на натпреварот.

Во прилог ви испраќаме презентација за можни начини на партнерство ТУКА.

Настанот е планиран да се одржи во март и ќе биде домаќин на околу 300 претставници од областа за туризам од Молдавија, а исто така и од Аборад.
 
За сите дополнителни информации Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 1734 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не