gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Меѓународен саем за енергија "E-world energy & water"

Почитувани,

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерството за надворешни работи на Република Македонија и Амбасадата на Република Македонија во Берлин Ве поканува да учествувате на Меѓународен саем за енергија "E-world energy & water" кој ќе се одржи во Есен, од 06-08.02.2018 година.

Овој саем е водечки меѓународен настан за индустријата за енергија на кој ќе се претстават новитети и иновации од областа на енергијата, на саемска површина од 50.000м2. Во 2017 година овој саем го посетиле повеќе од 25.000 лица, а 710 биле изложувачи.

Сите детали за саемот може да ги погледнете на следната веб страна www.e-world-essen.com.

За сите дополнителни информации Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

 

Прочитано 1319 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не