gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Глобален саем на услуги - 16-18 мај 2018, Бомбај изложбен центар, Мумбаи, Индија

Сојуз на стопански комори на Македонија Ве информирам дека по зачудувачкиот успех на последните три изданија на Глобалниот саем за услуги, Министерството за трговија, Министерството за трговија и индустрија, Владата на Индија, Советот за поддршка на извозот на услуги и Конфедерацијата на индиски Индустријата го организира 4 Глобалнен саем за услуги од 15-18 мај 2018 година во Бомбајскиот изложбен центар, Мумбаи. Настанот е насочен кон учество од 100 земји и ќе организира 30 сесии на знаење и илјадници B2B состаноци.

На следниот линк можете да ја погледнете официјалната брошура.

Официјална веб страна на саемот www.gesindia.in 

За сите дополнителни информации Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 1364 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не