gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на China International Import Expo 5 - 10 ноември 2018 год.

Почитувани,

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со амбасадата на НР Кина Ве поканува да заземете учество на China International Import Expo, кој ќе се оддржи од 5ти до 10ти ноември 2018 година во National Exhibition and Convention Center (Shanghai).

Саемот е во организација на China International Import Expo Bureau, National Exhibition and Convention Center (Shanghai) Co.,Ltd, како подджувачи на настанот се World Trade Organization и United Nations Industrial Development Organization и како домаќини на Саемот се Ministry of Commerce of the People's Republic of China и Shanghai Municipal People's Government.

На следниот линк можете да го превземете форумуларот за апликација.

Официјалната покана можете да ја погледнете на следниот линк.

За сите дополнителни информации Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 1428 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не