gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Халал Самит и Експо и Купувачка мисија во Истанбул, Турција

Почитувани членови,

Во насока на проследување на бизнис информации за Ваша меѓународна промоција и можности за остварување на партнерства, би сакале да Ве информираме дека од 23-25 ноември 2017 година, во Истанбул, Турција, се одржува Халал Самит и Експо во чии рамки организирана е и купувачка мисија.

Експото оваа година ги опфаќа секторите храна, финансии, туризам, медицина, фармација и козметика, а во рамки на Самитот ќе се одржат конференции и форуми на кои ќе бидат присутни претставници од повеќе од 80 држави.

За учество во купувачката мисија во рамки на Самитот и Експото организаторите покриваат трошоци за сместување и влез на настанот. Компаниите кои се заинтересирани да присуствуваат потребно е задолжително да ја пополнат апликацијата најдоцна до 10ти ноември 2017 година и испратат на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Детални информации за Самитот може да погледнете на следниот линк.

Програмата за купувачката мисија може да ја погледнете на следниот линк.

За сите дополнителни информации Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 1436 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не