gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Можност за учество на меѓународни бизнис форуми во Украина

Почитувани,

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Амбасадата на Украина во Република Македонија, а во насока на Ваша промоција на пазарот во Украина Ве информира за можноста да учествувате на следните меѓународни бизнис форуми:

1. Меѓународен форум Ukraine Silk Road Trade Finance Executive Forum, кој ќе се оддрѓи на 4-ти Октомври 2017 година во Киев - www.ebrd.com/news/events/ukraine-silk-road-trade-finance-executive-forum.html

2. Бизнис форум Kamianets is open tо the world кој ќе се оддржу на 10-ти Ноември 2017 година во Камјанец - www.kam-pod.gov.ua/novini/town-news/item/10889-biznesforum

За дополнителни информации, како и за Вашиот интерес да учествувате, Ве молиме контактирајте не на тел: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 1780 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не