gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Балкански гастрономски фестивал

Почитувани членови,

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерството за надворешни работи на Република Македонија и Амбасадата на Република Македонија во Анкара, Ве информира дека од 20-24 септември 2017 година, во Текирдаг, Турција ќе се одржи “Балкански гастрономски фестивал”.

На настанот се поканети и ќе учествуваат готвачи и производители на храна од Албанија, Босна и Херцеговина. Бугарија, Хрватска, Грција, Унгарија, Косово, Молдова, Црна Гора, Романија, Србија, Словенија и Македонија.

Организаторите на настанот покриваат трошоци за патување и престој за 5 учесници како и организација на царинско изземање на производите кои ќе се користат на фестивалот и за секоја земја ќе биде определен штанд од 20м2

Рокот на пријавување е до 15ти септември 2017 година.

Доколку сте заинтересирани да учествувате Ве молиме да го пријавите Вашиот интерес на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или телефон: 02 30 91 440.

Прочитано 1373 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не