gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на “Fresh Market Business Conference“

Почитувани членови,

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерството за надворешни работи на Република Македонија и Амбасадата на Република Македонија во Варшава, Ве информира дека на 21ви септември 2017 година, во Ożarów Mazowiecki, ќе се одржи “Fresh Market Business Conference“.

Оваа конференција се одржува по 10ти пат и претставува настан на кој се претставуваат новитетите во индустријата, а особено е значаен за можноста за остварување на директни средби за соработка со производители и дистрибутери на свежо овошје, свеж зеленчук и хортикултура. На овој настан учествуваат голем број на компании од Полска но исто така и компании од Источна Европа.

Повеќе детали може да погледнете на веб страната: www.freshmarket.eu/about-fresh-market/retail-chains-2017.

Во прилог Ви доставуваме информативна брошура за конференцијата.

Доколку сте заинтересирани да учествувате Ве молиме да го пријавите Вашиот интерес на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или телефон: 02 30 91 440.

 

Прочитано 1804 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не