gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Саеми во Словачка

Почитувани членови,

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Амбасадата на Република Словачка во Скопје, Ве информира за можноста да учествувате на саемски манифестации во Република Словачка.

  1. Slovak Matchmaking Fair Bratislava 2017

Датум – 19 септември 2017

Локација – Братислава, Словачка

Сектор - Автомобилска индустрија, инженерство, ИКТ, енергетика, логистика, иновации

Организатор - SARIO

Контакт за пријавување - Naďa Hladká, T: +421 2 5826 0321, M: +910 828 227, E: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

  1. Slovak Matchmaking Fair Košice 2017

Датум – 30 октомври 2017

Локација – Кошице, Словачка

Сектор – Автомобилска индустрија, инженерство, енергетика, логистика, иновации итн

Организатор - SARIO

Контакт за пријавување - Naďa Hladká, T: +421 2 5826 0321, M: +910 828 227, E: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Доколку сте заинтересирани да учествувате Ве молиме да го пријавите Вашиот интерес на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Прочитано 1439 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не