gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на GREEK TOURISM EXPO

Почитувани,

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Канцеларијата за врски на Грција во Република Македонија Ве информира дека од 8-10 декември 2017 година во Атина, Грција, ќе се одржи 4th International Exhibition for Tourism – GREEK TOURISM EXPO.

На саемот предвидено е посета на учесници од 40 држави, претставување на информации за оснојување на нови пазари, опрема и иновативни услуги, како и алтернативен и гастрономски туризам и eco-friendly хотели. Во рамки на експото планирано е одржување на повеќе од 6.000 билатерални средби со изложувачите.

Сите детали може да ги погледнете на веб страната на организаторот LEADEREXPO - www.leaderexpo.gr.

Во прилог Ви ја доставуваме брошурата за GREEK TOURISM EXPO.

Доколку сте заинтересирани да учествувате Ве молиме да го пријавите Вашиот интерес на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или телефон: 02 30 91 440.

Прочитано 1214 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

ССК ISO 9001:2008

iso

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не