gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Саеми во Мексико за 2017 година

Почитувани,

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерството за надворешни работи на Република Македонија, Ви доставуваме листа на саеми и други комерцијални настани кои ќе се одржат во Мексико во 2017 година.

1. EXPO  MANUFACTURA   2017,  7-9  February,  2017,  CINTERMEX,   Monterrey, Mexico

  • Деталите околу семинарот можете да ги погледнете на следниот линк.

2. 7th  Contemporary    Art   Fair  Z@ONAMACO   Mexico   Arte  Conternporaneo    y Dlsefio,  8-12 February, 2017, Centro Banamex, Hall D, Mexico City, Mexico

  • Деталите околу семинарот можете да ги погледнете на следниот линк.

3. 6th  MEXICO WINDPOWER  2017 Exhibition and Congress, 1-2 March, 2017, Centro Banamex, Mexico City, Mexico

  • Деталите околу семинарот можете да ги погледнете на следниот линк.

4. Residuos Expo 2017, 28 - 30 March, 2017, ExpoGuadalaja, Jalisco, Mexico

  • Деталите околу семинарот можете да ги погледнете на следниот линк.

5. Expo  Plastlcos 2017, 28-30  March, 2017, ExpoGuadalajara, Jalisco, Mexico

  • Деталите околу семинарот можете да ги погледнете на следниот линк.

6. 10th Logistic Summit & Expo 2017.29 - 30 March 2017, Centro Banamex, Halls A, Band C, Mexico City, Mexico

  • Деталите околу семинарот можете да ги погледнете на следниот линк.

7. Feria Aeroespacial Mexico (FAMEX), 2017, 26 - 29 April, 2017, Military air base Number 1, Santa Lucia, Zumpango, Mexico

  • Деталите околу семинарот можете да ги погледнете на следниот линк.

8. Expo Agro International Chihuahua,  4-5 May, 2017, Chihuahua Convention and Exhibition Center, Chihuahua, Mexico

  • Деталите околу семинарот можете да ги погледнете на следниот линк.

9. Expo-Grafica 2017, 17-20 May, 2017, ExpoGuadalajara, Jalisco, Mexico

  • Деталите околу семинарот можете да ги погледнете на следниот линк.

10. 10th  Latin  American Coatings  Show 2017 (LACS 2017), 20-22June, 2017, Centro Banamex, Mexico City, Mexico

  • Деталите околу семинарот можете да ги погледнете на следниот линк.

За сите дополнителни информации, Ве молиме контактирајте не на 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Прочитано 690 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

ССК ISO 9001:2008

iso

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Мит.Теодосиј Гологанов 1

Следете не