gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Меѓународен Саем за медицина, 04-06 Мај 2017 година, Каиро

Во насока на континуирано проследување на информации за меѓународни саеми, а во соработка со Министерството за надворешни работи на Република Македонија и Амбасадата на Република Македонија во Каиро, би сакале да Ве информираме дека од 04 до 06 Мај, 2017 година, во Каиро, Египет ќе се одржи Меѓународен Саем за медицина – EGYMEDICA.

Саемот оваа година се одржува по 17ти пат во организација на компанијата Green Land која е надлежна за организациски и логистички активности за саемски манифестации во Каиро, Египет. На саемот предвидено е да има повеќе од 400 изложувачи, а се очекува да го посетат и повеќе од 50.000 посетители.

Во фокус на саемот ќе бидат компании кои произведуваат, дистрибуираат или употребуваат медицински материјали.

За сите дополнителни информации, Ве молиме контактирајте не на 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Прочитано 1094 пати
Повеќе во оваа категорија: Саеми во Мексико за 2017 година »

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

ССК ISO 9001:2008

iso

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Мит.Теодосиј Гологанов 1

Следете не